Witaj na moim blogu! :)

 

Mam na imię Aneta i od lat interesuję się zdrową żywnoscią i przygotowywaniem posilków, które sa lekkostrawne, dodaja energii, po których czujesz się pięknie i wyglądasz młodo. Mam 43 lata i wierze, że zdrowy tryb życia naprawdę może odjąc nam pare lat ; )

W kuchni lubie łaczyc smaki i przygotowywac szybkie, proste i ZDROWE dania. Jestem przeciwniczka tzw. ‚diet cud’ i innych dziwactw, które maja same zdziałac wszytko bez najmniejszego wysiłku z naszej strony. Stawiam na racjonalne odżywianie, naturalne składniki i aktywnosc fizyczną.

„Chce jeść zdrowo i cieszyć się życiem” : to moje motto na każdy dzień!

*******************************************

Welcome to my blog! : )

My name is Aneta and I became fascinated with healthy food and lifestyle few years ago. I am interested in preparing dishes that are easy, light, do not demand to much time to prepare and what is more – they make you feel energized. I am 43 years old and I believe that eating healthier will make you look younger than you really are ; )

Cooking is my passion; I love to use the ingredients that are all natural. I am against all sorts of diets and supplements, which are ‚designed’ to make you loose weight effortlessly. That is not what it is all about! If you eat healthy and exercise you will achieve everything you want…and more! @LOVELIFELIVELIGHT is my motto

10265378_738858909497917_5292135083315830626_o (1)
lovelifelivelight